אודות

על הספריה

מידעטק נהריה - מרכז תרבות עירוני 

מבט על הספריה מגן הפסלים
 


מידעטק נהריה - מרכז תרבות, לימוד ופנאי משרת את כלל תושבי העיר ומושך אליו מבקרים רבים מרחבי הארץ ומחוצה לה. המבנה החדשני והמפואר הוא בשטח של 5,000 מ"ר , נמצא במרכזו של גן פסלים המשתרע על פני שטח של 15 דונם.

הספריה העירונית ממוקמת במבנה המידעטק, אגפי הספריה השונים מחולקים על פני שלוש קומות ומאופיינים עפ"י תחומים.

הספריה העירונית בנהריה נוסדה בשנת 1946, מאז היווסדה עברה הספריה מספר בתים עד למשכנה במבנה הנוכחי שבמידעטק. במהלך שנת 2016 אנו מציינים בספריה 70 שנה לקיומה של ספריה בעיר, 70 שנה של עידוד קריאה, תמיכה בלמידה וקיום תוכניות תרבות איכותיות לקהל הרחב. 

 

הספריה העירונית של נהריה היא מהמתקדמות בישראל. המבנה הנעים והמרווח מציע למבקרים מגוון תכנים למטרות של לימוד ופנאי. בספריה כלים טכנולוגים ייחודיים שנבנו והותאמו במיוחד לספריית נהריה. ניתן ליהנות מספריית מולטימדיה עשירה ואטרקטיבית המציעה משחקי וידאו כולל משחקי מציאות מדומה, לצפות בסרטים, להאזין למוזיקה ולקרוא ספרים בפורמט אלקטרוני. בחדר סיפור ניתן לצפות בשעת סיפור המלווה באפקטים אורקוליים או לשחק במשחקים אינטראקטיביים של אור, קול ותמונה. בספריית הפעוטות יכולים הילדים להאזין לסיפורים הבוקעים מתוך כורסת מולטימדיה וליהנות מקריאה בספרים, משימוש בספרים אינטראקטיביים באייפדים וממשחקי חשיבה.

 

 

 ילדים משחקים במשחק וידאו בספריית המולטימדיה.
ציורי קיר מרהיבים של האומן הילל לזרוב, ניתן לראות בספריית המולטימדיה ובכניסה על קיר חדר סיפור.


אוסף הספרים כולל סיפורת ועיון. סה"כ בספריה ספרים ב 7 שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, גרמנית, רומנית וספרדית. 

הספרייה מציעה לקוראים מאגרי מידע וספרים בפורמט דיגיטלי לשימוש במקום.

בספריה אגף מיוחד של ספריה תורנית עשירה העומדת לרשות הקוראים. בספריה ניתן להשתמש במאגרים הדיגיטליים של אוצר החכמה ופרויקט השו"ת.

"כרטיס הספריה הוא הכרטיס להצלחה" (מתוך

 בחינם.

   על הספריה

 

 

עוד בספריה תוכניות תרבות לכל המשפחה: שעות סיפור והצגות, סדנאות יצירה ומדע, מופעי ספרות, מפגשי סופרים ושירה, כתיבה יוצרת והרצאות במגוון נושאים.

 

  על הספריה
מופע ספרות עם הסופר אשכול נבו והמוזיקאי עמיר לב. ינואר 2016

 

 במהלך החופש הגדול בחודשים יולי - אוגוסט, מציעה הספריה תוכנית ייחודית לעידוד הקריאה לתלמידים שהם בוגרי כיתות א - ו.

 

"המפה הגדולה" חופש גדול 2015,  מפה בעזרתה ספרו הילדים את דקות הקריאה שלהם במהלך הקיץ

 

גן הפסלים הסובב את המבנה, טובל בצמחייה ירוקה ובו פינות חמד נעימות לבילוי ולמנוחה. בגן הפסלים כמו גם בתוך המבנה של המידעטק, מוצגות יצירות של מיטב האומנים בישראל. היצירות המוצגות מתייחסות לאופייה של העיר, להיסטוריה ולגאוגרפיה של הסביבה וכן יש בהן מוטיבים הנותנים ביטוי לתכנים שמציע המידעטק כמו מוזיקה וקריאה.

בגן הפסלים ובתוך המבנה מוצגות עבודות של האומנים הבאים: אולמן גד, אורבוך אילן, ביטר נעמי, גבעתי ראובן, גרשטיין דוד, גבעולי ורדה, דושי אורי, חפץ יעקב, ליפשיץ אורי, רימון לי, שמר אביבה.

 

כיף, הנאה ולמידה
בספריה העירונית שלך!

 שעת סיפור עם משקפי תלת ממד. חופש גדול 2015

 


תפריט נגישות